marna
27 اسفند 1401 - 13:09

کلنگ احداث پل جدید خرمشهر به زمین زده شد

عملیات اجرایی احداث پل شهدای اروند در خرمشهر با اعتبار اولیه ۹۳۳ میلیارد تومان به طول ۵۳۰ متر و عرض ۲۴ متر به آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از آبادان،مراسم کلنگ‌زنی پروژه احداث پل جدید خرمشهر با حضور مدیران سازمان منطقه آزاد اروند و شهرستان‌های آبادان و خرمشهر برگزار شد.

علی زارعی در این مراسم، اظهار داشت: این پروژه در کنار پل قدیم خرمشهر ساخته خواهد شد و منجر به ایمن‌سازی و رفع مشکلات ترافیکی در ورودی شهرستان می‌شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند گفت: این پروژه با اعتبار اولیه 933 میلیارد تومان از محل اعتبارات داخلی سازمان منطقه آزاد اروند احداث می‌شود و دارای 530 متر طول و 24 متر عرض مفید آسفالته است.

وی بیان کرد: پل جدید خرمشهر موسوم به شهدای اروند با مدل صندوقه‌ای با عرشه بتنی ساخته می‌شود و دارای 6 مسیر شامل سه باند ورودی و سه باند خروجی است.

زارعی گفت: شرکت دی از موسسات زیر مجموعه بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی پیمانکار این پروژه خواهد بود و کارفرمایی آن بر عهده سازمان منطقه آزاد اروند است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند اعلام کرد: در سال‌های اخیر به واسطه استهلاکی که متوجه پل‌های دوگانه و مواصلاتی شهر خرمشهر شده بود و در بازه‌های زمانی مختلف به‌ ویژه ایام نوروز، اربعین، روزهای پایانی هفته، همچنین ابتدا، میانه و انتهای روزهای هفته به جهت تردد شهروندان به محل کار، مشمول ترافیک سنگینی می‌شد و گاهی این پل‌ها دچار صدمات و لطماتی در حیطه ساختاری می‌شد، سازمان منطقه آزاد اروند با تامین منابع مورد نیاز و در راستای تسهیل و روان‌سازی محورهای ورودی این شهر، با عمل به مسئولیت‌های اجتماعی و عنایت به بندهایی که در قانون چگونگی اداره مناطق آزاد به آن اشاره شده است، بر آن شد که چند پروژه شاخص، از جمله عملیات احداث پل جدید خرمشهر را در دستور کار قرار دهد.

وی افزود: پس از اینکه مطالعات این پل صورت گرفت، منابع مورد نیاز برای احداث این پل نیز فراهم‌ شد و پروژه به مناقصه گذاشته شد. امروز نیز پس از فرآیند انتخاب پیمانکار، تجهیز کارگاه و انجام بررسی‌ها و اخذ مجوزهای لازم و همچنین حل و فصل معارضات ارضی موجود در مسیر انجام این پروژه، به یاری خدا کلنگ آغاز عملیات احداث پل شهدای اروند به زمین زده شد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند عنوان کرد: امیدواریم سال 1402 برای منطقه آزاد اروند، سال آغاز و انجام پروژه‌های شاخص عمرانی توام با رونق تولید، صادرات و اشتغال پایدار بوده و در سال آینده منطقه آزاد اروند، تبدیل به یک مجموعه عمرانی و کارگاه اقتصادی شود.

انتهای پیام/735/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1098911